DevOps

Obrovský pokrok v oblasti vývoje softwarových řešení a internetových technologií změnil v posledních několika letech celou řadu nejen průmyslových odvětví, počínaje prodejem produktů a služeb, přes entertainment, výrobu ale i bankovnictví a např. i zdravotnictví Software tak ovlivňuje život každého z nás, najdete jej všude ("software everywhere"). Řešení jsou dostupná online na všech zařízeních, pokrývají celé výrobní procesy včetně komunikace a logistiky, a konkurenční prostředí způsobuje tlak na rychlost a spolehlivost dodávky.
Koncept DevOps přináší firmám ale i jednotlivcům schopnost včas, rychle, spolehlivě a efektivně dodat řešení zákazníkovi a opakovatelně přinášet přidanou hodnotu pomocí pro to určených procesů, technologií a automatizace. DevOps zároveň mění i firemní kulturu, komunikaci a know-how všech zúčastněných.
Přijďte se podívat na konferenci Unicorn College Open a nechte se inspirovat, jak využít DevOps jako konkurenční výhodu nejen pro svoji firmu, ale i pro sebe. Zároveň můžete načerpat zkušenosti z praxe od DevOps odborníků a leaderů trhu.

Program

Čas
Program
Videa
08:30 – 09:30
Snídaně a registrace
09:30 – 09:45
Zahájení
David Kimr (Unicorn)
09:45 – 10:25
Dev i Ops v cloudovém světě
Martin Šimeček (Microsoft)
10:25 – 10:50
Případová studie použití DevOps v enterprise prostředí
Marian Bartl (Unicorn)
10:50 – 11:15
Přestávka
11:15 – 11:20
Hudební představení
11:20 – 11:45
Ďábel se skrývá v "Dockeretailech"
Jiří Kohout (Unicorn)
11:45 – 12:10
Jak v Microsoftu aplikujeme DevOps snadno do úplně každého projektu
Martin Šimeček (Microsoft)
12:10 – 12:30
Diskuze
12:30 – 13:30
Oběd
13:30 – 14:10
DevOps jako konkurenční výhoda
Marek Šťastný, Tomáš Hudec (Unicorn)
14:10 – 14:35
Augmented Reality nejezdívá podle plánu (agilní vývoj mobilních služeb)
Ondřej Švihálek (Unicorn)
14:35 – 15:00
Přestávka
15:00 – 15:25
Programujme doménově
Václav Pech (JetBrains)
15:25 – 15:50
DevOps pro Skype klienta
Jakub Tománek (Microsoft)
15:50 – 16:15
Diskuze a slosování

Řečníci

bartl.jpg
Marian Bartl, Unicorn
Marian Bartl je zkušený ředitel produkční divize, kompetentní za realizaci zakázek v oblasti infrastruktury a IT bezpečnosti. Pro Unicorn pracuje od roku 2012. Nejdříve jako operační architekt, kompetentní za návrhy a řízení migrací datových center. Poté povýšil na pozici pracovníka zodpovědného za koordinace projektů v oblasti bezpečnosti a infrastruktury. Zaměřuje se na oblasti infrastruktury a IT bezpečnosti.
kimr.jpg
David Kimr, Unicorn
David Kimr je člen představenstva Unicornu, aktivní vývojář, manager, fotograf, cestovatel, otec třech skvělých dětí. Rád zkoumá nové technologie a nové možnosti ve vývoji webových aplikací i frameworků. V Unicornu pracuje přes 25 let. Postupně prošel pozicemi od vývojáře, softwarového architekta, projektového manažera, ředitele softwarového vývoje a ředitele strategie až po současnou pozici CTO. Vyučuje programování, analýzu a návrh IS na vysoké škole. Ve volném čase ho nejčastěji potkáte na kole nebo s foťákem na lovu vodních ptáků.
kohout.png
Jiří Kohout, Unicorn
Jiří Kohout je bezpečnostní architekt a specialista v řešení aktuálních a komplikovaných výzev v oboru IT bezpečnosti. Tomuto oboru věnoval celou svou pracovní kariéru. Aktuálně působí ve významných českých bankách, kde je odpovědný za bezpečnost řady aplikací a realizovaných inovací.  V minulosti pracoval jako etický hacker, IT bezpečnostní specialista pro Justici ČR, či vedoucí oddělení IT. Podílel se na přípravě zákona o kybernetické bezpečnosti. Absolvoval Unicorn College v oboru Management IT.
hudec.jpg
Tomáš Hudec, Unicorn
Tomáš Hudec je zkušený softwarový architekt a konzultant, momentálně v pozici Head of Technology v rámci Unicorn Systems, Stream A. Tomáš pracuje v Unicornu od roku 2011, za tu dobu si prošel pozicemi jako je vývojář a konfigurační manager, či softwarový a integrační architekt. Jeho zálibou je už několik let automatizace a DevOps - je autorem několika základních standardů v oblastí Continuous Integration a Delivery. Vedle toho se primárně věnuje vývoji enterprise systému v HTML5, mikro-servisní architektuře, včetně problematiky integrační architektury.
pech.png
Václav Pech, JetBrains
Václav je nadšený programátor. Zajímá se především o distribuované a paralelní systémy, genetické algoritmy, moderní programovací jazyky a jazyky doménově-specifické. Již 15 let pomáhá společnosti JetBrains vyvíjet nástroje pro profesionální vývojáře, kteří sdílejí vášeň pro programování. V rámci projektu JetBrains MPS zkoumá nové přístupy k programování s cílem posunout hranice oboru o kousíček dále.
simecek.png
Martin Šimeček, Microsoft
Martin Šimeček je součástí globálního týmu společnosti Microsoft, který má na starosti inovativní projekty s partnery a zákazníky. Jako Software Engineer pracuje s vývojáři velkých firem, menších společností i startupů a společně hledají řešení jejich problémů technologiemi společnosti Microsoft. Kromě toho publikuje technické články na blog, zdrojový kód na GitHub a také přednáší na konferencích. Primárně se zaměřuje na vývoj pro Microsoft Azure, chatboty, Cognitive Services a Office 365.
stastny.jpg
Marek Šťastný, Unicorn
Marek je člen představenstva Unicorn Universe, kde řídí vývoj Unicorn Application Framework, a zároveň zastává pozici technického ředitele ve společnosti Plus4U, kde se specializuje na vývoj a provoz moderních cloudových řešení. Během své 18leté kariéry v Unicornu prošel pozicemi od analytika, vývojáře, projektového manažera, architekta, až po ředitele společnosti. Aktivně se podílí na vývoji, zajímá se o nové technologie a trendy, přednáší a spolupracuje při publikování prací ze světa ICT. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a modelaření.
svihalek.jpg
Ondřej Švihálek, Unicorn Systems
V roce 1996 začal pracovat pro mobilního operátora Eurotel jako produktový manažer datových služeb a internetu. V oboru telekomunikací následně prošel několik klíčových pozic v oblastech návrhu, realizace a obchodu služeb. V roce 2001 založil iCom Vision, firmu, která se zaměřovala na dodávku inovativních internetových služeb a mobilních aplikací pro vedoucí české a zahraniční společnosti. V roce 2014 společnost odkoupil Unicorn Systems a začlenil ji mezi své strategické inovační divize. Ondřej zastává post konzultanta pro multikanálové, mobilní služby a technologie.
tomanek.jpg
Jakub Tománek, Microsoft
Jakub Tománek nastoupil do společnosti Skype v roce 2010. Za svou kariéru se podílel na webových aplikacích, cloudových službách i vnitřních nástrojích prostřednictvím webových technologií. Jakub se specializuje na propojování malých logických celků do velkých systémů. V současnosti pracuje na vylepšení Skype klienta. Takže pokud zrovna nejezdí na wakeboardu nebo motorce, snaží se, aby uživatelům Skype přicházely zprávy co nejrychleji. Je součástí DevOps rotace ve svém týmu.

Místo a čas konání

Pražská konzervatoř
Koncertní sál
Dvořákovo nábřeží 2
Praha 1
9. listopadu 2018 od 8:30 hod.

Partneři

Na akci bude vytvořena fotogalerie a videozáznam, využití se řídí podmínkami GDPR, které naleznete zde. Příchodem na Unicorn College Open souhlasíte s jejím použitím pro účely společnosti Unicorn College s.r.o.