Blog

25. 09. 2019
Je velmi pravděpodobné, že jsi v průběhu léta již absolvoval přijímací pohovor a stal se studentem naší školy. Existuje však několik věcí, na které je potřeba se zaměřit, a které je třeba si uvědomit před samotným nástupem ke studiu.
#studium,
#prvnirok,
#vzdelani,
#timemanagement
26. 08. 2019
Student Lukáš Holeczy si šel za svým snem a při studiu na Unicorn College rozjel vlastní projekt Wifiboard.cz. O co vlastně jde se dočtete v následujícím článku.
#student,
#UnicornCollege,
#vlastniprojekt
 
17. 06. 2019
V květnu 2019 proběhl pátý souboj programátorů Miráž Cup! V průběhu 2 dnů studenti Unicorn College vzájemně poměřili své programátorské dovednosti při řešení složitých programátorských úloh. Jak vidí pátý Miráž Cup jeho vítězka Kate Miháliková?
#MirazCup,
#UnicornCollege,
#programovani,
#studenti
29. 04. 2019
Podobně jako minulý rok, i letos jsme zavítali na chomutovský CloudCon, kde jsme měli příležitost představit Unicorn College studentům Střední průmyslové školy Chomutov.
#UnicornCollege,
#Work&Study,
#studium
05. 04. 2019
Program Erasmus+ umožňuje studentům Unicorn College a dalších vysokých škol po celé Evropě strávit část svých studií na partnerské univerzitě v zahraničí. Přečtěte si příběh studenta Unicorn College, který strávil minulý semestr na univerzitě v dánském městě Aarhus!
#student,
#UnicornCollege,
#Erasmus,
#studium
21. 03. 2019
Jaké to je studovat na Unicorn College a do toho pomáhat s prací na zajímavých projektech školy? A jaké možnosti studium a práce pro Unicorn College nabízí? To vše nám prozradil v nedávném rozhovoru student Unicorn College, Jaroslav Janda!
#UnicornCollege,
#lidenaUnicornCollege,
#student
20. 02. 2019
Po loňském úspěchu studentské akce Alza Day jsme studentům a studentkám Unicorn College umožnili nahlédnout do další společnosti – tentokrát do české pobočky globálního giganta.
#UnicornCollege,
#MicrosoftDay,
#studenti
12. 02. 2019
Otmar Brancuzský zastává od roku 2018 pozici prorektora pro pedagogiku na Unicorn College. Kde vidí potenciál, čeho chce dosáhnout a na co se studenti můžou těšit? To vše nám prozradil v následujícím rozhovoru.
#UnicornCollege,
#lidenaUnicornCollege
10.01. 2019
V prosinci 2018 proběhl čtvrtý souboj programátorů Miráž Cup! V průběhu 2 dnů studenti Unicorn College vzájemně poměřili své programátorské dovednosti při řešení složitých programátorských úloh. Jak vidí čtvrtý Miráž Cup jeho vítěz Radek Rous?
#MirazCup,
#UnicornCollege,
#programovani,
#studenti
 
20. 12. 2018
Je na čase zhodnotit naši práci v letošním roce a stanovit cíle pro rok nový. Co vy, také na konci roku bilancujete? A jaká jsou vaše předsevzetí do toho nového?
#stasneVanoce,
#UnicornCollege,
#PF2019
17. 12. 2018
Stále pracujeme na tom, aby způsob výuky na Unicorn College odpovídal současným technologiím a moderním trendům. Proto vznikl projekt interaktivní učebnice uuBooks, doplněný o interaktivní online kurzy uuCourses.

#UnicornCollege,
#uuBooks,
#uuCourses,
#vyuka
07. 12. 2018
Na Unicorn College podporujeme vzdělávání široké veřejnosti. Víkendová akademie WeCanCode je vhodnou příležitostí, jak se blíže seznámit s technickými obory a nemít z nich obavu.

#UnicornCollege,
#WeCanCode,
#programovani
22. 11. 2018
Unicorn College je víc než jen vysokoškolské studium. Aktivně se také snažíme vzbudit zájem o programování i mezi těmi, kteří se teprve rozhodují, jakým směrem se jejich studia budou ubírat. Jedním z našich lektorů, jenž se na těchto aktivitách podílí, je Libor Švejda. Přečtěte si více o Liborově pohledu na vzdělávací aktivity Unicorn College pro nadané středoškoláky!
#UnicornCollege,
#programovani,
#UnicornCollegeNaStrednichSkolach,
#WeCanCode,
#ozoboti
 
16. 11. 2018
Již druhý rok po sobě zaměřila Unicorn College své snahy k rozšíření partnerství a možností přijímání studentů na východní frontě. Na cestovním itineráři se tak objevil Ázerbájdžán, Čína a Korea.
#UnicornCollege,
#studium
#Azerbajdzan,
#China,
#Korea
02. 11. 2018
Ve dnech, kdy si česká veřejnost připomínala 100. výročí založení společného státu Čechů a Slováků se vydala skupina studentů Unicorn College a spolupracovníků Unicornu na společný výlet, kdy jsme navštívili Národní kulturní památník Vyšehrad.
#UnicornCollege,
#studenti,
#vylet
11. 10. 2018
Jakub Krýsl je dalším ze studentů Unicorn College, který s námi spolupracuje na řadě významných projektů. Jakub spolupracuje primárně s katedrou IT, kde se zabývá zejména tvorbou wireframe a vývojem aplikací. Přečtěte si o Jakubovi a jeho důležité roli na Unicorn College více.
#UnicornCollege,
#lidenaUnicornCollege,
#student
27. 09. 2018
Lisa-Marie A. Müller byla první studentkou která se zúčastnila programu double-degree uzavřeným mezi Unicorn College a FH-Würzburg. Tento program ji umožnil, vedle bakalářského titulu z domovské univerzity, získat ještě bakalářský titul z Unicorn College. Proč se Lisa rozhodla jet v programu double-degree právě na Unicorn College a jaký pro ni byl rok strávený v Praze se dočtete v následujících řádcích.
#UnicornCollege,
#studium,
#DoubleDegree,
#fhws
13. 09. 2018
David Rudolf, který je studentem střední školy, se zúčastnil IoT Summer Campu. V rámci této akce dostal David příležitost vyzkoušet si, pod vedením katedry IT, vývoj aplikací pro slavné HoloLens brýle. Díky tomu se naučil novým programovacím jazykům a získal možnost podívat se do spřáteleného VR studia. Přečtěte si o Davidovi a jeho dojmech z Campu!
#UnicornCollege,
#IoTSummerCamp,
#HoloLens
06. 09. 2018
Ondřej Štarha byl jedním ze 3 studentů, kteří se nedávno zúčastnili workshopu s 3D tiskárnou. Společnými silami zvládli, i přes drobné komplikace, tiskárnu nejen sestavit od úplného začátku, ale také ji uvést do provozu. Přečtěte si, jaké jsou Ondřejovy pocity z workshopu a jaké má v oblasti 3D tisku plány do budoucna.
#UnicornCollege,
#3Dtisk,
#studenti,
#workshop
16. 08. 2018
Zaměstnanci na Unicorn College v žádném případě nejsou pouze full-time zaměstnaní učitelé, studijní referenti či administrativní pracovníci. Mezi zaměstnance školy patří také několik našich studentů. Jedním z nich je třeba David Král, který nedávno navázal spolupráci s kolegy z marketingového oddělení. Více o Davidovi se dozvíte v následujícím článku.
#UnicornCollege,
#lidenaUnicornCollege,
#student
09. 08. 2018
Tradičně, jako každý rok, jsme ani letos nepolevili a opět jsme uspořádali pro střední školy řadu odborných přednášek na zajímavá témata z oblastí informační technologie a ekonomie, které vedli naši vyučující. Za letošek proběhlo na středních průmyslových školách a gymnáziích přesně 25 přednášek.
#UnicornCollege,
#UnicornCollegeNaStrednichSkolach,
#WeCanCode,
30. 07. 2018
Práce na pozici Education Operation Manager obnáší vše od zajištění běhu výuky, podpory vyučujících a studentů, plánování zkoušek až po organizaci státních závěrečných zkoušek. To vše s přehledem zvládá Martina Křížová. Co vám o sobě poví a jak ji vidí její kolegyně, si přečtěte v následujících řádcích.
#UnicornCollege,
#lidenaUnicornCollege
19. 07. 2018
Ve středu 20.06. 2018 proběhlo vyhlášení třetího ročníku Miráž Cupu. Jak vidí a hodnotí celý Miráž Cup vítěz třetího ročníku, David Dostal?
#MirazCup,
#UnicornCollege,
#programovani,
#studenti
12. 07. 2018
Rozšiřovat spolužákům náhled do praxe, do fungování úspěšných českých firem. I to byl jeden z hlavních motivů, proč vznikla akce s názvem Alza Day. Na 20 studentů Unicorn College se 28.06.2018 podívalo do srdce největšího českého e-commerce hráče, společnosti Alza.cz v pražských Holešovicích.
#UnicornCollege,
#AlzaDay,
#studenti
04. 07. 2018
Na Unicorn College se určitě potkáte s lidmi, kteří nejsou duší a tělem pouze vyučujícími. Pravým důkazem je toho Zuzana Boháčová, která má ráda různorodost a jen tak se před něčím nezastaví. Nalaďte se pozitivní energií, kterou vám Zuzana prostřednictvím článku předá.
#UnicornCollege,
#lidenaUnicornCollege,
#Marketing
28. 06. 2018
Ve druhé polovině května se tým studentů Unicorn College popral s výzvou a zúčastnil se 1. Šarišského Hackathonu v Prešově, který byl zaměřený na využití otevřených dat města.
#UnicornCollege,
#studenti,
#hackathon,
#programovani
21. 06. 2018
Představte si den, kdy se probudíte, napadne vás myšlenka na něco nového. Sednete k počítači, chvilku budete modelovat a za další si vytisknete prototyp dané věci na své osobní 3D tiskárně. Budoucnost blízká nebo vzdálená? A je to vlastně vůbec tak snadné?
#UnicornCollege,
#studium,
#3Dtisk
 
15. 06. 2018
Stalo se pěknou tradicí, že Unicorn College pořádá pro své studenty, jejich rodinné příslušníky, přátele a další spolupracovníky výlety za poznáním zajímavých míst v České republice. Tentokrát byla cílem skupiny Unicorn College Kutná Hora.
#UnicornCollege,
#studenti,
#vylet
28. 05. 2018
Pracovat už v průběhu studia na atraktivním projektu pro velkou mezinárodní organizaci je jistě zajímavé. Ale strávit týden v CERNu s průvodcem v podobě pana docenta Vacka, prohlédnout si celý areál, Ženevu, Mont Blanc, seznámit se se spoustou zajímavých lidí, a ještě zde oslavit narozeniny, to je teprve zážitek. Přečtěte si jaký byl ITk Upgrade Week očima Jana Bárty.
#UnicornCollege,
#CERN,
#student,
#prilezitost
10. 05. 2018
Když se setkají naši mezinárodní studenti z programu Erasmus+, připraví si prezentaci o zemi, ze které pochází, a to vše se zkombinuje s dobrou náladou a chutným jídlem, vznikne příjemný a zábavný večer. Večer ze kterého všichni odchází nasyceni zážitky i samotnou večeří.
#UnicornCollege,
#Erasmus,
#InternationalDinner,
#studenti
18. 04. 2018
Unicorn College to jsou čtyři studijní obory, ale také spousta drobných i větších aktivit okolo. A není to jen blížící se konference Unicorn College Open, ale také aktivity, které přibližují svět IT těm, kteří vysokou školu ještě nestudují. Pravidelně pořádáme přednášky na středních školách a předáváme vědomosti v rámci naší víkendové programátorské akademie WeCanCode. Jedním ze spolupracovníků, který se podílí na těchto aktivitách je Libor Švejda a dnes máte možnost přečíst si o něm pár řádek.
#UnicornCollege,
#lidenaUnicornCollege,
#ozoboti
 
29. 03. 2018
O projektu ITk Production Database pro CERN jste na našem blogu už asi četli. Složitý projekt, který trvá mnoho let, s daty přístupnými desítky let vyžaduje také precizně provedenou dokumentaci, samozřejmě v anglickém jazyce. A právě tvorba překladu této dokumentace v platformě uuBookKit je jedním z dalších studentských projektů.
#UnicornCollege,
#uuBookKit,
#prilezitost,
#CERN
 
Patricia Kolmanova.png
16. 03. 2018
Studijní oddělení je duší každé vysoké školy. Právě tam chodí studenti řešit svoje problémy, nejasnosti i přání. A spousta z nás si z velkých škol pamatuje skoro stále zavřené dveře, odměřené pohledy a pocit „zde nejsem vítán“. Na Unicorn College máme Patrícii Kolmanovou a nic z výše uvedeného neplatí. Nevěříte? Přečtěte si, s jakou energií a názory Patrície vykonává práci vedoucí studijního oddělení.
#UnicornCollege,
#lidenaUnicornCollege,
#studijnioddeleni
08. 03. 2018
Lidé na Unicorn College, to nejsou jen studenti a vyučující. Na vybraných odborných aktivitách rádi spolupracujeme i s externími spolupracovníky/konzultanty, kteří dokáží přinést vysokou odbornou znalost, ale zejména také napojení na reálné zkušenosti z praxe. Jedním z nich je i Lukáš Bajer, analytik společnosti Unicorn a specialista na PLC systémy.
#UnicornCollege,
#ChytraFarma,
#IoT
02. 03. 2018
Student Jan Bárta je jedním z našich studentů, který se zapojil do dlouhodobého a prestižního projektu tvorby produkční databáze CERN. Protože na tomto projektu už nějaký čas pracuje, položili jsme mu několik otázek.
#UnicornCollege,
#CERN,
#student,
#prilezitost
 
blog_Gaudeamus_2018.png
15. 02. 2018
Poslední lednový týden již tradičně patří veletrhu Gaudeamus. Nejde jen o velkou akci pro studenty, kde mohou na jednom místě srovnat nabídky desítek různých vysokých škol. Zároveň je Gaudeamus i určitým barometrem nálad a očekávání studentů. A Unicorn College u toho samozřejmě nemohla chybět.
#Gaudeamus,
#UnicornCollege,
#uchazeci
 
08. 02. 2018
Nejsme bezejmenná škola. Každý, s kým se u nás potkáte má svůj příběh, motivaci, přání, … A my se letos rozhodli několik takových příběhů ukázat vám – studentům stávajícím i budoucím. A kde začít jinde, než u člověka, který se potká s většinou studentů ještě dříve, než se studenty naší školy opravdu stanou. Přečtěte si o naší usměvavé specialistce na nábor studentů Lan Anh Tran.
#UnicornCollege,
#lidenaUnicornCollege
04. 01. 2018
V úterý 19.12. 2017 proběhlo vyhlášení druhého ročníku soutěže Miráž Cupu. Jak tento ročník hodnotí vítězka Lucie Dvořáčková?
#MirazCup,
#UnicornCollege,
#programovani,
#studenti
21. 12. 2017
Je na čase zhodnotit naši práci v letošním roce a stanovit cíle pro rok nový. Co vy, také na konci roku bilancujete? A jaká jsou vaše předsevzetí do toho nového?
#stasneVanoce,#UnicornCollege,
#PF2018
14. 12. 2017
Navštívili jste některou z konferencí Unicorn College Open? Prožili jste si více než 10 přednášek, které přirozeně navazovaly, střídalo je občerstvení a doplňovaly praktické ukázky? Napadlo vás někdy co všechno stojí za tím, aby byl výsledek právě takový? Nahlédněte s námi do zákulisí očima pořadatele a ředitele Unicorn College Marka Beránka.
#UnicornCollegeOpen,
#zezakulisi,
#konferencePraha
 
08. 12. 2017
Jak se aktivně zapojit do prestižního mezinárodního projektu? Spolupracovat se studenty z Oxfordu nebo Cambridge? Být podepsán pod důvěryhodností výsledků největších objevů fyziky? Přečtěte si o inspirativní možnosti pro všechny studentky a studenty Unicorn College!
#UnicornCollege,
#CERN,
#student,
#prilezitost
 
09. 11. 2017
Vrátit se po více než 20 letech na vysokou školu jako student. Studovat školu a obor, který nutně nepotřebuji k práci a v situaci, kdy mě žádný zaměstnavatel, situace na trhu ani jiné okolnosti nenutí. Rozhodnutí, které vyvolává reakce přátel od „Jsi vážně dobrej“ až po „Jsi naprostej blázen“.
#studium,
#UnicornCollege,
#Management,
#Ekonomika,
#student
03. 11. 2017
Nikdo z nás nemá rád problémy. Často o nich není snadné mluvit. Přesto jsou chvíle, kdy není snadné najít řešení sám bez vhledu dalšího člověka. Dnes vám přinášíme pokračování pohledu Jindry Stříbrské, studijní poradkyně. Paní Stříbrská je tím pravým člověkem, který vám může pomoci při hledání řešení i při jeho uvedení do praxe.
#studium, #rady, #vzdelani,
#UnicornCollege
13. 10. 2017
Společnost Unicorn pravidelně pořádá vzdělávací kurz zaměřený na mladé a začínající vývojáře. Ti se postupně naučí, nebo si procvičí vybraný programovací jazyk a seznámí se s vývojem moderních aplikací. Účastníci kurzu během třídenního workshopu samostatně vyvinou aplikaci, kterou na závěr odprezentují před komisí.
#studenti,
#hatchery,
#programovani
 
29 .09. 2107
Jak už víte z předchozího článku, vydali jsme se nedávno na návštěvu CERNu. Nebylo to jen o výletu do krásného Švýcarska a Francie, ale především jsme se také dozvěděli spoustu zajímavého až neuvěřitelného o samotném CERNu. A právě o to se s námi podělil další účastník výletu, student Unicorn College, Jakub Kubaščík.
#CERN,
#studenti,
#vylet,
#UnicornCollege
22. 09. 2017
Tomáš Kroček není na Unicorn College žádným nováčkem, avšak nově zastává funkci vedoucího Katedry IT. Kde vidí potenciál, čeho chce dosáhnout a na co se studenti můžou těšit? To vše nám prozradil v nedávném rozhovoru.
#UnicornCollege,
#studium,
#vyucujici,
#IT
14. 09. 2017
Spolupráce mezi Unicorn College a CERNem není žádným tajemstvím. Ale není to jen o spolupráci na dálku. Minulý týden měli studenti spolu s našimi kolegy možnost se do CERNu zajet podívat. A jaké jsou dojmy? Vedoucí studijního oddělení, Patrícia Kolmanová, se s námi o své zážitky podělila.
#CERN,
#studenti,
#vylet,
#UnicornCollege
 
11. 09. 2017
S novým akademickým rokem uvítáme na Unicorn College nejen čerstvě nastupující studenty prvních ročníků, ale i novou vedoucí Katedry ekonomie a managementu, Janu Brhelovou. Proč se rozhodla právě pro Unicorn College a na co se těší vám napoví následující řádky.
#UnicornCollege,
#studium,
#vyucujici,
#Management,
#Ekonomika
 
25. 08. 2017
V současné době, kdy je zájem o internet věcí na vzestupu a dostává se do povědomí více lidem, se týmu studentů naskytla možnost spolupráce se společností Teco a.s. pod záštitou Unicorn College.
#UnicornCollege, #studenti, #skolniprojekt, #InternetofThings, #Teco, #BigClown
20. 07. 2017
Algoritmizace. Programování. Podmínky, proměnné, cykly… To jsou výrazy, které leckomu připadají jak z jiného světa. I když by se to nemělo stávat našim studentům, stále hledáme způsoby, jak cestu k programování zjednodušit a otevřít co největší veřejnosti.
#UnicornCollege, #ozoboti, #vyuka, #programovani
13. 07. 2017
Tak jako každý rok touto dobou, nastal čas přijímacích řízení, která u nás na Unicorn College probíhají formou pohovoru. Proč zrovna osobní pohovor, co na něm zájemce o studiu čeká, čeho se obávají? Tím vás v následujících řádcích provede Marek Beránek, ředitel Unicorn College.
#UnicornCollege, #Prijimacirizeni, #uchazeci, #studium
28. 06.2017
Ve středu 20.6. proběhlo vyhlášení Miráž Cupu. Garant soutěže Pavel Bory, který nejen vyhlásil vítěze, ale především připravoval zadání pro studenty, byl velmi spokojen s výbornými výkony soutěžících, zejména těch na prvních místech.
#UnicornCollege, #MirazCup, #programovani, #studenti
Jarmila Zouharová.png
20. 06. 2017
V minulých dnech se všichni studenti prvního ročníku zúčastnili v rámci výuky předmětu Management jednodenního Workshopu.
#UnicornCollege, #studenti, #Management, #workshop
Jerome_interview_CZ.png
08. 06. 2017
Dnes vám přinášíme rozhovor Jeroma Dumetze, ředitele pro mezinárodní vztahy Unicorn College s Oleksanderem Lytvynenkem, studentem druhého ročníku, pocházejícím z Ukrajiny.
#UnicornCollege, #Ukrajina, #studium, #student
Doc Vacek.png
26. 05. 2017
Spousta vysokých škol nabízí v dnešní době zajímavé možnosti, jak si zpestřit studium a také získat nějakou další konkurenční výhodu už v průběhu studia. Ať už se jedná o využití různých forem studijních pobytů v zahraničí nebo spolupráci na atraktivních projektech v průběhu studia.
#CERN, #prilezitost, #studium, #UnicornCollege
11. 05. 2017
Na Unicorn College jsem šel hlavně kvůli tomu, protože jsem chtěl od začátku přesah do praxe. Chtěl jsem se učit technologie a postupy, které se dnes běžně používají při tvorbě a návrhu software. Unicorn College moje očekávání v tomto ohledu plně naplnila.
#absolvent, #UnicornCollege, #Applifting
UCL_blog_Finsko.png
27. 04.2017
Někdy se říká, že spontánnost okamžiku a cit, či vztah k určitému místu přivede člověka k nejlepším rozhodnutím. I já bych takto popsal to moje z loňského jara, čímž bylo odjet na Erasmus do Finska. Svou zkušenost se v vám pokusím shrnout a někoho třeba i inspirovat či namotivovat k tomu, aby se rozhodl stejně.
#Erasmus, #studium, #rady, #student
13. 04. 2017
Unicorn College od letošního akademického roku zavedla osobnostní a studijní poradenství. Cílem je pomoci studentům v náročných studijních situacích (problémy s přípravou na zkoušky a testy, neúspěch u zkoušek, podmíněný zápis aj.), poradenství v obtížných životních a sociálních situacích s dopadem na plnění studijních povinností, pomoc studentům s dalšími specifickými potřebami.
#studium, #rady, #vzdelani,
#UnicornCollege
05. 04. 2017
myHome – studentský projekt a zajímavá aplikace IoT řešení v praxi. Jak si vede po pár dalších měsících práce? Na čem právě pracuje Jakub Kubaščík? A co byste měli splnit, pokud chcete pracovat v jeho týmu? Přijměte naše pozvání a začtěte se do nového myHome blogu.
#Jablotron100, #IoT,
#JakubKubascik,#student,
#projekt
13. 01. 2017
Dnes přinášíme pohled na matematiku, zprostředkovaný naším vyučujícím prof. Ing.  Zdeňkem Zelingerem, CSc., který je kapacitou nejen na matematiku, ale především na fyziku a chemickou fyziku, a mj. interním kmenovým pracovníkem Akademie věd ČR. Studenty a zájemce ve škole seznamuje, v rámci svého předmětu Zábavná matematika, s pohledy na matematiku, které přesahují rámec standardního studia.
#studium, #rady, #vzdelani,
#matematika
06. 01. 2017
Pokud váháte, zda se máte přihlásit na technický nebo ekonomický obor u nás, a pochybujete, zda zvládnete náročnější předmět - jakým je například vysokoškolská matematika - pak je následující dvoudílná série určená právě pro vás.
#studium, #rady, #vzdelani,
#matematika
16. 11. 2016
Vědecká konference Unicorn College Open, které se pravidelně účastní špičkoví odborníci z Unicornu i partneři z řad technologických leaderů, je opět za námi. Již poosmé bylo cílem představovat a šířit aktuální témata ze světa IT. Letos se atmosféra nesla v duchu tématu Internet of Things.
#vedeckaKonference, #UnicornCollegeOpen, #konferencePraha,
#IoT
02. 11. 2016
O Unicorn College jsem se dozvěděla na doporučení, když jsem jednoho dne zavítala na workshop RailsGirls v Praze. Má přidělená koučka na škole v té době studovala a vše mi detailně popsala. Protože se tam také učilo Ruby, a já chtěla do IT oboru, přihlásila jsem se.
#studium, #UnicornCollege, #student,
#Ruby
11. 10. 2016
To, co následuje vlastně vůbec nemusíte číst, pokud je Vám úplně jasno, co znamená přechod na vysokoškolské studium. Právě jste se stali studenty vysoké školy. Co se změní a co je dobré si uvědomit?

 
#studium, #vzdelani, #prvnirok, #rady, #timemanagement
19. 09. 2016
Zimní semestr klepe na dveře a s ním na dveře Unicorn College klepou i Ozoboti, dospělácké stavebnice, nové předměty, postupy
a v neposlední řadě i kladiva, protože škola právě prochází zásadní rekonstrukcí. Ta přinese studentům však daleko více než jen nové zásuvky v učebnách...
 
#studium, #vzdelani, #StudentFirst, #ozoboti
10. 09. 2016
S Michalem Brožkou (Chief Investment Officer Raiffeisenbank a.s.) se můžete setkat a debatovat osobně, pokud se zapíšete na náš předmět Banky, finance a finanční trhy. Jeho vyučování u nás je důkazem, že na UC najdete jen odborníky na slovo vzaté.
#studium, #medailonek, #vyucujici
31. 08. 2016
Pamatuji si, jako by to bylo včera, kdy společnost Apple v roce 2010 poprvé představila trhu svůj iPad. Když jsem tehdy sledoval Steva Jobse, jak prezentuje placatou krabičku, na které je možné psát, ze které je možné mít přístup k internetu, spouštět aplikace, číst si knížky, poslouchat hudbu nebo sledovat filmy, říkal jsem si: Wow, konečně něco do škol.
#vzdelani, #studium, #tablety
24. 08. 2016
Výzva a zábava zároveň. Tak popsal Jakub Kubaščík začátky své práce na projektu chytrého docházkového systému s využitím zabezpečovacího systému Jablotron 100 a komunikujícího přes MS Azure. Jeho základy položil spolu s několika kolegy z Unicorn College na soutěži Hack IoT podporované IBM, která probíhala právě v prostorách naší školy.
#Jablotron100, #IoT,
#JakubKubascik,#student,
#projekt
12. 08. 2016
Zuzka Dostálová původně vystudovala sociologii. Dnes je z ní nadšená programátorka. Zásadní změnu v jejím životě sehrála Unicorn College. Na škole strávila dva roky, poté se přesunula na magisterské studium nových médií. Kromě jiného působí také v organizaci Czechitas a je aktivní koučkou a pořadatelkou programovacích a herních workshopů.
#studium,
#UnicornCollege, #Czechitas
03. 08. 2016
Vysoká škola v malé zemi nemusí být outsider. Ačkoli je Unicorn College relativně malá, ve srovnání se zahraničím obstojí a flexibilně implementuje světové trendy. Dokazují to poznatky, které si ředitel školy Marek Beránek přivezl z konference WORLDCOMP’16 z Las Vegas.
#vzdelani, #konference,
#WORLDCOMP2016, #FutureEdTech, #LasVegas, #nearpod, #StudentFirst
28. 07. 2016
Praktická zkušenost, schopnost předat vědomosti a hlavně zápal pro věc. Pokud učiteli tohle nechybí, je to výhra pro školu i studenty. Unicorn College má štěstí. Schopných lektorů zde učí hned několik. Jedním z nich je třeba nový zástupce vedoucího IT katedry Miroslav Žďárský.
#IoT, #feedback, #studium, #vyucujici, #kdosihrajenezlobi
19. 07. 2016
Když se školní demo zabezpečovacího systému změní ve funkční prototyp, je to výzva. Jakub Kubaščík se jí nezalekl. Hračka, kterou ovládá vzdáleně přes Raspberry Pi, se tak postupně vyvíjí v produkční verzi.
#Jablotron100,
#IoT, #JakubKubascik, #student, #projekt, #hackathon
11. 07. 2016
Když David Čápka začal psát kód ITnetwork, rozhodně nečekal, že se jeho studentský projekt rozroste v sociální síť s komunitou zkušených programátorů. Za měsíc ji v průměru navštíví 100 tisíc lidí, kteří zde najdou zdarma vzdělávací materiály, tutoriály, workshopy a kurzy programování. Jako doplněk k výuce ji využívá i naše škola.
#ITnetwork, #projekt, #DavidCapka, #student, #startup
04. 07. 2016
Naši studenti mají hodně společného. Rozhodli se pro stejnou vysokou školu, mají shodné podmínky hodnocení z předmětů a u závěrečných státních zkoušek je čekají identické okruhy otázek. Přesto nikdo z nich není pouhou položkou v evidenci.
#studium, #studijnioddeleni, #novinky
26. 06. 2016
Jsou dva druhy zpráv. Špatné a ty, které upřímně potěší a dají pocit, že to, co děláme, má smysl. O jeden takový se s vámi chceme podělit.
#UnicornCollege, #studium, #absolvent
17. 06. 2016
Právě jsem v Londýně na konferenci o inovacích ve vzdělání Future Edtech 2016. Vstřebávám nové podněty a spoustu inspirace. Podobně jako před lety v Mnichově na semináři Apple o zapojení iPadů do výuky.
#vzdelani, #FutureEdTech, #londyn, #konference